MONALISA TOUCH
Rejestracja on-line
3999

Monalisa Touch

NOWE ORŁOWO jest jedynym polskim ośrodkiem medycznym, który we współpracy z Kliniką Uroginekologii uniwersyteckiego Szpitala San Jorge w Pereira w Kolumbii opublikował pracę dotyczącą skuteczności terapii laserowej w leczeniu objawów nietrzymania moczu.

Badanie zostało opublikowane w cenionym czasopiśmie International Urogynecology Journal.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28523400

Dzięki doświadczeniu, które zebraliśmy wraz z kolumbijską Kliniką kwalifikujemy wyłącznie pacjentki, które mają szanse na uzyskanie poprawy. Zarówno parametry lasera jak i technika wykonywania zabiegu jest indywidualizowana co daje znacznie większą szansę na redukcję dolegliwości związanych z nietrzymaniem moczu.
Do zabiegu nie są kwalifikowane wszystkie pacjentki. Jedynie te, które mają realną szansę na uzyskanie poprawy.

 


LASER DO ZABIEGÓW GINEKOLOGII ESTETYCZNEJ.

ZAPOTRZEBOWANIE NA ZABIEGI REKONSTRUKCYJNE GINEKOLOGII ESTETYCZNEJ STALE ROŚNIE. PACJENTKI ZGŁASZAJĄ SIĘ DO LEKARZY Z RÓŻNYMI PROBLEMAMI: OD BLIZN POPORODOWYCH, PO DEFORMACJĘ WEWNĘTRZNYCH LUB ZEWNĘTRZNYCH NARZĄDÓW INTYMNYCH. SPECJALIŚCI ROZWIĄZUJĄC JE, W ZNACZĄCY SPOSÓB PODNOSZĄ KOMFORT ŻYCIA KOBIET, ZARÓWNO POD WZGLĘDEM FUNKCJONALNOŚCI JAK I ESTETYKI ORGANÓW.

LASER MonaLisa Touch™ PRODUKCJI FIRMY DEKA, ZOSTAŁ STWORZONY SPECJALNIE Z MYŚLA O PIĘKNIE I ZDROWIU INTYMNYM KOBIETY.

Zabiegi MonaLisa Touch™ wyróżnia zupełna lub nieznaczna inwazyjność oraz minimalny okres rekonwalescencji lub jego całkowity brak.

 

 

Rehabilitacja po porodzie

Problem
Naturalny poród, zwłaszcza kolejny, może spowodować rozluźnienie tkanek pochwy prowadzący do zespołu rozluźnienia pochwy. Może to wpływać na zmniejszenie odczuwania satysfakcji z seksu.  Zdarza się też, że po porodzie pęcherz odmawia posłuszeństwa i młoda mama ma problem z utrzymaniem moczu.

Rozwiązanie
Korzyści i bezpieczeństwo zabiegów laserowych sprawiają, że stają się one coraz bardziej popularne.

Zabieg z wykorzystaniem lasera MonaLisa Touch™, uważany za jeden z najbardziej skutecznych oraz bezpiecznych, pomaga odzyskać elastyczność pochwy, zmniejszyć jej rozmiar oraz poprawić nawilżenie. Energia lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w jej tkankach kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się i pojawiają się nowe, co pobudza pochwę do samoregeneracji. Pochwa staje się ciaśniejsza i bardziej elastyczna.

Menopauza

Problem
Menopauza to okres, w którym narządy intymne kobiet ulegają procesom starzenia. Związane jest to  ze spadkiem poziomu estrogenu. Nawet 50% kobiet po menopauzie skarży się na typowe objawy atrofii narządów płciowych, takie jak: suchość pochwy, ból podczas stosunku płciowego, podrażnienia objawiające się swędzeniem i pieczeniem, wysiłkowe nietrzymanie moczu, zespół rozluźnienia pochwy. Objawy te powodują zmniejszenie doznań i satysfakcji seksualnej oraz obniżenie jakości życia i samopoczucia psychicznego.

Rozwiązanie
Zabieg MonaLisa Touch™ zapewnia obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej oraz redukcję problemu nietrzymania moczu bez interwencji chirurgicznej. Kontrolowana energia lasera dostarczana jest do kanału pochwy oraz obszaru wejścia do pochwy. Powoduje „ogrzanie” tkanek pochwy, dochodzi do obkurczania się kolagenu w tkance, prze co następuje kurczenie i zmniejszanie się naświetlanej błony śluzowej pochwy. Staje się ona bardziej napięta, elastyczna i zwarta.

Problem nietrzymania moczu

Problem
Nietrzymanie moczu to problem wstydliwy, dlatego też często jest pomijany milczeniem. Problem wysiłkowego nietrzymania moczu wynika zazwyczaj z osłabienia mięśni dna miednicy oraz rozciągnięcia pochwy, co prowadzi do zmiany kąta nachylenia cewki moczowej. Istnieją dwa typy wysiłkowego NTM, które często współistnieją ze sobą: anatomiczny (nadmierna ruchomość pęcherza i cewki moczowej),
zwieraczowy (osłabienie mięśnia zwieracza cewki.

Rozwiązanie
Metoda laserowego leczenia nietrzymania moczu MonaLIsa Touch™, to fototermiczne, nieablacyjne obkurczenie pochwy. Laser powoduje wzmocnienie ścianek pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszar ujścia cewki moczowej. Wiązka laserowa stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co w efekcie prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność.

Monalisa Touch™

Kilka słów o zabiegu MonaLisa Touch™ w ramach rehabilitacji po porodzie, zmian zachodzących podczas menopauzy, czy leczenia problemu nietrzymania moczu.

Zabiegi laserem MonaLisa Touch™ korygujące te zmiany wykonywane są przy pomocy specjalnej końcówki wyposażonej w skaner, którą wprowadza się do wnętrza waginy. Laser działa bezpośrednio na ścianki pochwy  lub wargi sromowe. Dochodzi do tzw. fototermicznego, nieablacyjnego napięcia i obkurczenia pochwy. Na skutek działania lasera dochodzi do stymulacji kolagenu w błonie śluzowej. Pochwa staje się bardziej elastyczna i zwarta. Dzięki rekonstrukcji ścianek, zostaje przywrócona funkcjonalność i estetyka waginy sprzed porodu lub okresu menopauzy, wzrasta poziom nawilżenia. Zabieg leczy również problem wysiłkowego nietrzymania moczu. W rezultacie pacjentka odczuwa znaczną poprawę jakości życia również pod każdym jego względem.

Zabiegi nie wymagają przygotowań, wystarczy konsultacja lekarza ginekologa i ważne badanie cytologiczne. Są zupełnie bezbolesne i trwają zaledwie kilka minut. Już trzy dni po procedurze pacjentka może wrócić do aktywności seksualnej.  Indywidualne potrzeby pacjentki decydują o ilości przeprowadzonych zabiegów. Czasem wystarczy jednorazowa procedura dla osiągnięcia satysfakcjonującego efektu.  W innych przypadkach, zabieg należy powtórzyć od 2 do 4 razy w odstępach od 2 do 4 tygodni.

Estetyczna korekcja intymnych narządów zewnętrznych.

Problem
Zbyt duże lub niesymetryczne wargi sromowe są częstym problemem estetycznym dla kobiet i mogą być przyczyną dolegliwości związanych z codziennym funkcjonowaniem, uprawianiem sportu i aktywnością seksualną. Coraz większą popularnością cieszą się zabiegi korygujące wykonywane metodą laserową.

Rozwiązanie
Zabiegi wykonywane laserem MonaLisa Touch™ relatywnie osiągają dużo lepsze wyniki od tych przeprowadzanym przy użyciu skalpela. Laser stymuluje koagulację tkanki, dzięki czemu nie występuje krwawienie.  Zmniejsza to ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych, redukuje obrzmienie obszaru zabiegowego oraz dyskomfortu po zabiegu i radykalnie skraca czas rekonwalescencji. Laser nie tylko modeluje zewnętrzne intymne obszary ciała kobiety, ale też zwiększa zwartość i elastyczność tkanki poprzez stymulację produkcji kolagenu.

Zabieg ten wykonywany jest zarówno u kobiet bardzo młodych jak i dojrzałych. Przywrócenie estetyki obszaru intymnego znacznie wpływa na poprawę samopoczucia pacjentki i jej samooceny. Czynniki fizjologiczny i funkcjonalny są równie istotne i poprawiają komfort życia kobiety.

 

 

Loader CMNO
Fundusze UE

©2018 Centrum Medyczne Nowe Orłowo